Αντίπαλος ΑΡΗ στο CL. Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς Partizani και Bate Borisov με το 1-1 (Στιγμιότυπα)

Ο Πρωταθλητής ΑΡΗΣ θα μάθει τον αντίπαλο του για τον Β’ προκριματικό του Champions League την ερχόμενη βδομάδα αφού το ισόπαλο 1-1 του πρώτου αγώνα μεταξύ Partizani (Αλβανίας) και Bate Borisov (Λευκορωσίας) αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς για την πρόκριση.

Ο πρώτος αγώνας που διεξήχθη ψες στο Selman Stërmasi (Air Albania) Stadium στα Τίρανα δεν έδωσε προβάδισμα σε κάποια από τις δύο ομάδες αφού το 1-1 αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς για το ποια ομάδα θα πάρει την πρόκριση για να τεθεί αντιμέτωπη με τους Πρωταθλητές Κύπρου στο «Αλφαμέγα» στις 25 ή 26 Ιουλίου.

Στον ψεσινό αγώνα των δύο πιθανών αντιπάλων του ΑΡΗ στο σκορ προηγήθηκε η Bate Borisov στο 59’ λεπτό με τον Antilevski και η Partizani ισοφάρισε στο 67’ λεπτό με τον Cara.

Όλα λοιπόν θα κριθούν στον επαναληπτικό της ερχόμενης Τρίτης 18 Ιουλίου στο ουδέτερο Municipal Stadium Mezőkövesd στην Ουγγαρία σε αγώνα κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα για να πάρετε μια πρώτη εντύπωση των πιθανών αντιπάλων των Πρωταθλητών μας: