Ανόρθωση: Πέρασε σαν κυρία από το ”Αμμόχωστος” με το διπλό επί της ΑΕΖ (στιγμιότυπα)

Η Ανόρθωση πέρασε με το διπλό από το «Αμμόχωστος», αφού νίκησε με 0-2 την ΑΕΖ, για το εξ αναβολής ματς της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το σύνολο του Γκαγιέγο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε με άνεση το τρίποντο και μπαίνει στα play off με το -5 από την 3η θέση που δίνει Ευρωπαϊκό εισιτήριο. Από την άλλη η ομάδα του Ζακακίου μπαίνει στα play out στην ζώνη της διαβάθμισης και στο -4 από την Καρμιώτισσα που βρίσκεται εκτός της ζώνης διαβαθμισης.

Ο Τσίκο πέτυχε στο 18ο λεπτό το 0-1 σε τετ-α-τετ τον Μιλοσάβλιεβιτς και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Καστέλ στο 42ο λεπτό, με ευστοχο κτύπημα πέναλτι.