ΑΠΟΕΛ: Καλύτερος σε όλο τον αγώνα δίκαια κέρδισε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ με 2-0

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-0 τον Ολυμπιακό στο ΓΣΠ,  για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι «Γαλαζοκίτρινοι» επέστρεψαν  με πολύ καλή εμφάνιση, σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στον ΑΡΗ που έφερε την ήττα και με τη διακοπή ο Σωφρόνης Αυγουστή θέλει να βελτιώσει ακόμα περισσότερο την εικόνα της ομάδας.

Από την άλλη η ομάδα του Ιωάννη Πετράκη ήταν χλωμή και δεν μπόρεσε να κάνει και πολλά πράγματα, δέχθηκε άλλη μια ήττα και παραμένει χωρίς νίκη και στον πάτο της βαθμολογίας.

Ο ΑΠΟΕΛ φρόντισε από το Α’ ημίχρονο να κάνει πιο εύκολο το έργο του αφού  με τα γκολ του Σατσιά 10′ λεπτό  και Κοσταντίνοφ  29′ λεπτό έθεσαν τις βάσεις για νίκη. Στο Β’ ημίχρονο οι ‘’Γαλαζοκίτρινοι’’  έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Γουίλερ  στο 51′ λεπτό,  άλλα αυτό δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του αγώνα και το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε -προσωρινά- στην 4η θέση με 7 βαθμούς . Από την άλλη, με τη νέα ήττα ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην τελευταία θέση με 1 βαθμό.