Η ΕΝΩΣΗ σκόρπισε στους πέντε ανέμους των ΑΚΡΙΤΑ και ανέπνευσε βαθμολογικά (βίντεο)

Η ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ‘’σκόρπισε’’ με 5-0 τον ΑΚΡΙΤΑ Χλώρακας  στο «Τάσος Μάρκου», σε αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Παραλιμνίου αν και υπερείχε καθ’όλη την διάρκεια του Α’ ημιχρόνου δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ και το Α’ ημίχρονο έληξε με 0-0.

Στο Β’ ημίχρονο οι ‘’Βυσσινί’’ μπήκαν πιο αποφασισμένοι και αποτελεσματικοί με αποτέλεσμα να ‘’ρίξουν’’ 5-άρα στην ομάδα της Χλώρακας.

Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Βουτσένοβιτς (49′), Μέιρα (52′), Ρουσιάς (71′), Φερνάντες (90′) και Τζαβέ (90’+9′).

Με τη νέα ήττα η ομάδα της Χλώρακας, η οποία δεν φάνηκε καθόλου στο παιχνίδι, παραμένει  στον πάτο της βαθμολογίας.

Αντιθέτως με αυτή τη νίκη αυτή η ΕΝΩΣΗ ανέβηκε ξανά στην 11η θέση με 21 βαθμούς και την επόμενη (26η) αγωνιστική φιλοξενείται το Σάββατο (4/3, 19:00) από την ΑΕΚ στην «ΑΕΚ Αρένα».

Ο ΑΚΡΙΤΑΣ την ερχόμενη Κυριακή (5/3, 19:00) υποδέχεται τη ΔΟΞΑ στο «Στέλιος Κυριακίδης».