Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε τον Οθέλλο και παραμένει σε απόσταση αναπνοής από την εξάδα (στιγμιότυπα)

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-2 του Οθέλλου στο «Αμμόχωστος», στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και πήρε δεύτερη συνεχόμενη νίκη.

Στο πρώτο μέρος οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι και άνοιξαν από νωρίς το σκορ με τον Μιγκελίτο (23′) το 1-0 ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Στο Β’ ημίχρονο φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο ήλθε με τον Ουεσλάτι στο 63′ λεπτό.

Μετά το τέρμα που δέχτηκαν, οι ποδοσφαιριστές του Χριστοδούλου αντέδρασαν και πήραν ξανά προβάδισμα με τον Φράγκο στο 75′ λεπτό.Η ομάδα από την Αθηαίνου έφερε και πάλι στα ίσα το μας, με τον Ντουρίς  στο 82′ λεπτό επιτυγχάνοντας το 2-2.

Εκει που πίστεψαν ότι ισοφαρίζοντας σε 2-2 στα τελευταία σταδια του αγώνα θα έπερναν τον βαθμό, ο Φράγκος είχε αντίθετη άποψη και με δευτερο προσωπικό γκολ στο 84′ λεπτό πέτυχε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.