Η Πάφος F.C. απέκλεισε τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο και προκρίθηκε στους ”8” (στιγμιότυπα)

Το εισιτήριο της φάσης των «8» πήρε η  Πάφος F.C. αφού κέρδισε τον μαχητικό Ολυμπιακό με 0-1 στο Μακάρειο.

Το σύνολο του Καρσέδο πραγματοποιώντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο, μπόρεσε να ανοίξει το σκορ με τον Βαλακάρι στο 43′ λεπτό αφού ήταν εύστοχος από τα ένδεκα βήματα. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε σωστά το υπέρ της προβάδισμα, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα από τους γηπεδούχους, που δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί.

Ενδεκάδες

Ολυμπιακός (Πάμπος Χριστοδούλος): Πέτρου, Εμπαλό (46′ Χριστοφή), Εντού, Καμίλο, Ασημένος (46′ Φραγκέσκου), Λίμα, Παυλίδης, Ντομίνγκες, Λουρένσο, Ιωάννου (46′ Μπάτζι), Γαβριήλ.

Πάφος (Κάρλος Καρσέδο): Ίβουσιτς, Ρους, Κβίντα, Κανέ, Μπότσκαι, Ικόκο, Βαλακάρι (62′ Μπρούνο), Ντράγκομιρ, Νταλίνια (62′ Ναμ), Πέπε (62′ Τάνκοβιτς), Ζάιρο (73′ Αμπντουσαλάμοφ).