ΟΜΟΝΟΙΑ: Με τρεις ‘’πυροβολισμούς’’ του Roman Bezus άλωσε το Qabala Stadium και έθεσε γερές βάσεις πρόκρισης

Πολύτιμη νίκη πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο Αζερμπαϊτζάν κόντρα στην Qabala με 2-3, στον πρώτο αγώνα για τον Β’ προκριματικό του Conference League και έθεσε γερές βάσεις πρόκρισης στον επόμενο γύρο.

Οι Κυπελλούχοι αιφνιδιάστηκε αφού δέχθηκε γκολ πολύ γρήγορα στον αγώνα. Από το 4′ λεπτό η Qabala προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Allach Ayyoub, μετά από αδράνεια της άμυνας σε μια αντεπίθεση των Αζέρων!

Γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από άψογη εκτέλεση φάουλ ο Roman Bezus στο 45′ + 1′ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ Α’ ημιχρόνου.

Οι Κυπελλούχοι με νέα άψογη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Roman Bezus πήραν κεφάλι στο σκορ με 1-2 στο 50′ λεπτό!

Η Qabala ισοφάρισε σχεδόν άμεσα σε 2-2 με πλασέ εντός μικρής περιοχής στο 62′ λεπτό και πάλι από τον Allach Ayyoub.

Νέο γκoλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Roman Bezus στο 80′ λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι σημείωσε το 2-3 και ταυτόχρονα σημείωσε χατ τρικ.

Το 2-3 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ένα Τεράστιο διπλό προίκα για τον επαναληπτικό σε μια βδομάδα για να κλειδώσει την πρόκριση.