Ούτε σήμερα δεν κέρδισε ο Απόλλωνας στο “αλφαμεγα”, έμεινε στο 0-0 με τον Εθνικό (στιγμιότυπα)

Τέλος αγώνα στo “αλφαμεγα” με τον Απόλλωνα να μην μπορεί ούτε σήμερα να κερδίσει εντός έδρας αφού εξήλθε ισόπαλος 0-0 με τον Εθνικό Άχνας. Θυμίζουμε ότι η τελευταία του νίκη εντός ήταν στις 8 Οκτωβρίου 2023 όταν κέρδισε τη Δόξα Κατωκοπιάς με σκορ 4-0.

Στο Α’ ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ. Ο Απόλλωνας κρατούσε την μπάλα περισσότερο αλλά ήταν ακίνδυνος.

Με αυτά τα δεδομένα λογικά το Α’ ημίχρονο έληξε με 0-0.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου η ομάδα του Pablo Machin ήθελε να  ελέγξει τον αγωνα και δημιουργούσε από νωρίς προϋποθέσεις για γκολ, κάτι που πέτυχε στο 57′ λεπτό με τον Ποντικό, όμως με παρέμβαση του VAR ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ αφού έκρινε ότι ο Artean που βρισκόταν μπροστά από τον Bogatinov επηρέαζε την φάση έστω και αν δεν έκανε κάποια κίνηση.

Ο Απόλλωνας προσπάθησε να πετύχει γκολ όμως στις λιγοστές ευκαιρίες που βρήκε ο Bogatinov είπε όχι.

Κάπως έτσι κύλησε ο αγώνας με το τελικό σκορ να μένει στο 0-0.