Ο Απόλλωνας νίκησε άνετα την ΑΕΖ

Τέλος αγώνα στο νέο γήπεδο Λεμεσού “αλφαμεγα” με τον Απόλλωνα να κερδίζει την ΑΕΖ με 1-0.

Ο Απόλλωνας είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα από την αρχή του Α’ ημιχρόνου δημιούργησε ευκαιρίες όμως γκολ δεν πέτυχε και το ημίχρονο έληξε με 0-0.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου είχαμε και την είσοδο του Pedro Marques στον αγώνα ως αλλαγή καταχειροκροτουμενος για την επανεμφάνιση μετά τον τραυματισμό του.

Στα του αγώνα ο Απόλλωνας συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγωνα και κατάφερε να σκοράρει στο 72′ λεπτό με συρτό σουτ του Bekenga μετά από ασίστ του Costache πετυχαίνοντας το 1-0.

Στο υπόλοιπο διάστημα μετά το γκολ ο Απόλλωνας συνέχισε να έχει την κατοχή και δεν επέτρεψε οποιοδήποτε κίνδυνο για την εστία του Leeuwenburgh και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τον Απόλλωνα νικητή με 1-0 και να παραμένει στην 1η θέση του Β’ γκρουπ με 46 βαθμούς και την ΑΕΖ στον πάτο της βαθμολογίας με 17 βαθμούς.