Ο Αρης πήρε στροφές στην επανάληψη, καθάρισε την Καρμιώτισσα και πάτησε κορυφή (στιγμιότυπα)

Ο Άρης νίκησε με 3-0 τον κακό της δαίμονα την ομάδα της Καρμιώτισσας στο «Άλφαμεγα Stadium», για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πανηγύρισε την έβδομη σερί νίκη του.

Στο Α’ ημίχρονο οι Πρωταθλητές δυσκολεύτηκαν αρκετά από τους φιλοξενούμενους οι οποίοι είχαν δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες, χωρίς όμως να πετύχουν γκολ.

Η εικόνα άλλαξε στο Β’ ημίχρονο όπου οι ποδοσφαιριστές του Σπιλέφσκι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο και χωρίς να αφήσουν περιθώρια στον αντίπαλο, πανηγύρισαν άλλο ένα τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε στο 47′ λεπτό ο Σαβό και το 2-0 πέτυχε στο 70′ λεπτό ο Κακόριν. Το τελικό 3-0 πέτυχε στο 80′ λεπτό ο Καζού.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην κορυφή με 53 βαθμούς και περιμένουν το αποτέλεσμα του αγώνα ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ για να μάθουν αν θα πάνε στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής κόντρα στον ΑΠΟΕΛ την ερχόμενη αγωνιστική στο ΓΣΠ στην κορυφή στο στο +1 ή ισόβαθμοι ή στην 2η θέση και στο -2.