Πέρασε με άνεση από το Παραλίμνι η Ομόνοια με νίκη 0-3

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Ομόνοιας  από το Παραλίμνι! Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της Ομόνοιας την φετινή χρονιά σε εκτός έδρας αγώνα.

Οι ‘’Πράσινοι’’ επικράτησαν με σχετική ευκολία της γηπεδούχου Ένωσης με 0-3 στο «Τάσος Μάρκου», για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, κάνοντας ιδανικό ποδαρικό στο 2023.

Μεγάλο πισωγύρισμα για τους «βυσσινί», οι οποίοι πραγματοποίησαν μια κακή εμφάνιση και δέχθηκαν βαριά ήττα, επιστρέφοντας στα αρνητικά αποτελέσματα.

Σκόρερ των 3 τερμάτων του «τριφυλλιού» ήταν ο  Κακουλλής που πέτυχε τα δύο πρωτα γκολ στο 22′ και  43′ λεπτό αντίστοιχα  και ο Ανσαριφάρντ που σημείωσε το τελικό 0-3 στο 50′ λεπτό.

Με αυτή την ήττα η Ένωση έμεινε στην 11η θέση με 14 βαθμούς και την επόμενη (18η) αγωνιστική φιλοξενείται την Παρασκευή (6/1, 19:00) από τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».

Από την άλλη, η Ομόνοια παρέμεινε στην 5η θέση με 28 βαθμούς πλέον και το ερχόμενο Σάββατο (7/1, 17:00) υποδέχεται τη Δόξα στο ΓΣΠ.