Προκριματικά Εuro 2024: Εκτός έδρας νίκες για Γαλλία και Σερβία. Όλα τα αποτελεσματα της Δευτέρας

Με 0-1 κέρδισαν οι Γάλλοι εκτός έδρας το Εϊρε και διπλασίασαν τις νίκες τους στον όμιλο της Εθνικής Ελλάδας για τα προκριματικά του Εuro 2024. Ο Παβάρ στο 50′ λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα για τους Γάλλους με ωραίο σουτ και οι φιναλίστ του Μουντιάλ του Κατάρ έχουν 6 βαθμούς.

Για τον ίδιο όμιλο η Ολλανδία νίκησε το Γιβραλτάρ με 3-0 το Γιβραλτάρ κι έχει 3 βαθμούς, όσους και η Ελλάδα. Ο Ντεπάι άνοιξε το σκορ στο 23′ λεπτό για να σημειώσει δύο γκολ ο Άκε στο 50’ και στο 82’ λεπτό αντίστοιχα για το τελικό 3-0.

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Δευτέρας (27/3)

2ος όμιλος

Ολλανδία – Γιβραλτάρ 3-0 (23′ Ντεπάι, 50′, 82′ Άκε)

6ος όμιλος

Αυστρία – Εσθονία 2-1 (68′ Κάιντς, 88′ Γκρέγκοριτς-25′ Σάπινεν)

Σουηδία – Αζερμπαϊτζάν 5-0 (38′ Φόρσμπεργκ, 65′ αυτ. Μουσταφαζάντα, 79′ Γκιόκερες, 88′ Κάρλσον, 89′ Ελάνγκα)