Πρώτη νίκη για την ΑΕΖ επί της Δόξας στην Περιστερώνα, στον πάτο η προσφυγική ομάδα (στιγμιότυπα)

Σπουδαίο διπλό πέτυχε η ΑΕΖ απέναντι στην Δόξα με 1-3. Στο 19’ ο Χατζηβασίλης μετά από σουτ του Σλόγκαρ έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του, ενώ ο Σιφναίος στο 37’ με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΖ.

Η Δόξα ήταν… χαμένη στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο αλλά μπήκε με επιθετική διάθεση στην επανάληψη και στο 60’ μείωσε σε 2-1 με εξαιρετικό σουτ του Ασάντε.

Ηταν επιθετικοί οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με τον Κάστο στο 88’ απέναντι στον Σισκόφσκι να κάνει το τελικό 1-3.

Πρώτη νίκη για την ΑΕΖ στο πρωτάθλημα, με την Δόξα να παραμένει χωρίς βαθμό στον πάτο της βαθμολογίας με τέσσερεις ήττες.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Σιέλης, Τραϊτσέφσκι (84’ Φοφανά), Σαντίκ, Ναμπί (84’ Μοχάμεντ), Αντωνιάδης (90’ Τζιέτζιε), Στυλιανού, Αντουί (46’ Γκλεόφιλο), Κυριάκου (35’ Αλσέους), Ασάντε.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Παστελλής, Αντωνίου, Σαρφό (77’ Γιουσούφ), Σλόγκαρ (69’ Φράνγκος), Ντελμίρο, Κάστρο, Ρέινολντς, Χατζηβασίλης (63’ Ντιγκινί), Ρουίθ, Σιφναίος.