Σαφώς βελτιωμένη η ΟΜΟΝΟΙΑ, νίκησε την καρμιώτισσα με 4-0

Η Ομόνοια επικράτησε με 4-0 της Καρμιώτισσας στο ΓΣΠ, για την 13η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στο Πρωτάθλημα.

Με μια βελτιωμένη εμφάνιση και δίχως να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι «πράσινοι» πήραν εύκολα το τρίποντο και έβγαλαν αντίδραση μετά τη βαριά ήττα στο ντέρμπι αιωνίων.

Κακή εμφάνιση για την ομάδα των Πολεμιδιών, η οποία «πλήρωσε» τα πολλά λάθη στην άμυνα και ηττήθηκε ξανά στο ίδιο γήπεδο κι από την ίδια ομάδα, λίγες μέρες μετά τον αποκλεισμό στο κύπελλο.

Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό με αυτογκόλ του Τάντι, για να ακολουθήσουν στο β’ ημίχρονο τα τέρματα των Λέτσιακς (56′), Λοΐζου (68′) και Κακουλλή (86′) για το τελικό 4-0.

Με αυτή τη νίκη η Ομόνοια ανέβηκε στην 6η θέση με 19 βαθμούς και την επόμενη (14η) αγωνιστική υποδέχεται την ερχόμενη Κυριακή (11/12, 17:00) τον Ακρίτα στο ΓΣΠ.

Από την άλλη, με την ήττα η Καρμιώτισσα παρέμεινε στην 9η θέση με 15 βαθμούς και την ερχόμενη Δευτέρα (12/12, 19:00) φιλοξενείται από τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».