Άνετη επικράτηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ‘’καθάρισε’’ την ΕΝΠ με 4-0

Οι «Πράσινοι» νίκησαν στο ΓΣΠ τους ‘’Βυσσινί’’ με  4-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  και πήραν το τρίποντο ‘’ηρεμίας’’, αναγκαίο  πριν την διακοπή λόγω των Εθνικών.

Το «Τριφύλλι» ήταν καταιγιστικό, είχε την κατοχή και ήταν δημιουργικό, αλλά και αποτελεσματικό.  Τα γκολ των Μίλετιτς 31′ λεπτό και Μπρούνο 45΄+3′ λεπτό βρήκαν την ΟΜΟΝΟΙΑ να προηγείται με 2-0 με το τέλος του Α’ ημιχρόνου. Στην επανάληψη 2 ακόμη γκολ πέτυχαν  ο Ανσαριφάρντ  57′ λεπτό  και Ζαχαρίου 78′ λεπτό.

Από την άλλη η ομάδα του Παραλιμνίου δεν κατάφερε να βρει ρυθμό και μοιραία έμεινε στους 3 βαθμούς, γνωρίζοντας την δεύτερη σερί ήττα της.

Ο Ανσαριφάρντ αποχώρησε στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας κάποιες μικρές ενοχλήσεις. Η έκταση του προβλήματος θα διαφανεί σήμερα μετά από εξετάσεις.