Έμειναν στο 0-0 ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ στο ντέρμπι της Arena

Ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι στην “Αρένα” ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΑΠΟΕΛ.
Η ομάδα του Καταλά με τον βαθμό που πήρε έφτασε τους 21 βαθμούς ενώ οι γαλαζοκίτρνοι του Αυγουστή  πήγαν στους 14 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν η ομάδα που κυριάρχησε έχοντας τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας με το μέρος της. Παράλληλα, ήταν πιο απειλητική από τον ΑΠΟΕΛ, δημιουργώντας οκτώ τελικές, κάποιες εξ αυτών μεγάλες ευκαιρίες, ωστόσο, δεν καταφερε να σκοραρει.
Από την άλλη ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε σε κάποιες περιπτώσεις να απειλήσει, κυρίως σε αντεπιθέσεις, χωρίς να είναι ουσιαστικός με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγιναν οι πολλές μεγάλες ευκαιρίες και όσο ο αγώνας πήγαινε προς το τέλος, οι δύο ομάδες έδειχναν να συμβιβάζονται με το ισόπαλο αποτέλεσμα.
Κάτι που τελικά έγινε καθώς το 0-0 διατηρήθηκε και η ΑΕΚ – που σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη – και ο ΑΠΟΕΛ, πήραν από ένα βαθμό.