ΑΠΟΕΛ: Συνεχίζει αλάνθαστο με τον Vladan Milojevic και παραμένει μόνος 3ος στη βαθμολογία

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε 0-1 τη ΔΟΞΑ στο «Γλαύκος Κληρίδης», για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Δεν ήταν εύκολη η επικράτηση των ‘’Γαλαζοκιτρίνων’’, αλλά αυτό μου μετρά είναι η νίκη και οι 3 βαθμοί. Χαρακτηριστικό ότι με τον Vladan Milojevic στον πάγκο ο ΑΠΟΕΛ έχει 5 σερί νίκες.

Από την άλλη η ΔΟΞΑ διαμαρτύρεται για την ευκολία που δόθηκε το πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ αλλά θα πρέπει να κοιτάξει τη δική της γενική απόδοση αφού το αρνητικό χαρακτηριστικό είναι ότι η προσφυγική ομάδα  δέχθηκε την 5η ήττα σε ισάριθμα ματς στο νέο της γήπεδο και εξακολουθεί να βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Marquinhos με πέναλτι, στο 33’ λεπτό, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα αλλά ούτε και απείλησε. Το0-1 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Με αυτή την ήττα η ΔΟΞΑ παρέμεινε στην 8η θέση με 8 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται το Σάββατο (26/11, 17:00) από την Καρμιώτισσα στο Τσίρειο.

Ο ΑΠΟΕΛ με τη νίκη αυτή παρέμεινε στη 3η θέση με 24 βαθμούς και έχει στην επόμενη αγωνιστική την Κυριακή (27/11, 17:00) το ντέρμπι αιωνίων με την Ομόνοια στο ΓΣΠ.

Φώτο: cfa.com.cy