Με ηγέτη τον Γιάννη οι Bucks πήραν το ”διπλό” σε φιλικό κόντρα στους Bulls

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε 23 λεπτά συμμετοχής είχε 24 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με 6/13 δίποντα και 12/16 βολές, βγάζοντας εκπληκτικές συνεργασίες με τον Ντέμιαν Λίλαρντ.

Ο «Dame», ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 27 λεπτά συμμετοχής, με το σούπερ δίδυμο των «Ελαφιών», να βρίσκει τα πατήματά του.

Οι Μπακς δεν έκαναν καλή εκκίνηση στην αναμέτρηση και βρέθηκαν να χάνουν με 24-34 στην λήξη του πρώτου δωδεκαλέπτου και με 59-68 στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους.

Τα «Ελάφια» έκαναν εκπληκτική τρίτη περίοδο, όπου με επί μέρους 32-15, πήραν το προβάδισμα (91-83) και παρά την πίεση των Μπουλς στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, άντεξαν και πανηγύρισαν τη νίκη.

Για τους «Ταύρους» ξεχώρισε ο Αντάμα Σανόγκο, που είχε 16 πόντους και 15 ριμπάουντ, με τον rookie Μάντας Μπουζέλις να ακολουθεί έχοντας 15 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.