Σε ένα ντέρμπι με μπόλικο σασπένς η ΟΜΟΝΟΙΑ νίκησε την ΑΕΚ

Πήρε το πρώτο φετινό τρίποντο της  η ΟΜΟΝΟΙΑ, αφού επικράτησε στο ντέρμπι της ΑΕΚ με 3-2

Οι ‘’Πράσινοι’’ προηγήθηκαν με 1-0 με γκολ του Bezus στο 35’ λεπτό σκορ με το οποίο έκλεισε το Α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε δυνατά και πέτυχε το 2-0 με πέναλτι του Felipe στο 50’ λεπτό. Όλα έδειχναν ότι οι ‘’Πράσινοι’’ έφεραν το παιγνίδι στα μέτρα τους αφού το 2-0 ήταν ένα σκορ ασφαλείας για να κρατήσει με σοβαρότητα και πειθαρχεία.

Όμως οι ‘’Κιτρινοπράσινοι’’ είχαν διαφορετική άποψη και προ του φάσματος της ήττας αντέδρασαν. Αρχικά μείωσαν σε 2-1 με γκολ πέναλτι του Gyurcso στο 56’ λεπτό και έφεραν το παιγνίδι στα ίσα σε 2-2 λίγα λεπτά αργότερα στο 66’ λεπτό με τον Olatunji.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα έμενε στην ισοπαλία 2-2, ο Παπουλής είχε αντίθετη άποψη και στο 86’ λεπτό πέτυχε το 3-2, δίνοντας στους ‘’Πράσινους’’ μια τεράστιας σημασίας νίκη όχι μόνο για τους 3 βαθμούς αλλά κυρίως για την ψυχολογία της ομάδας μετά την ήττα από τον Ακρίτα Χλώρακας στην πρεμιέρα και πάνε πλέον με άλλο αέρα κόντρα στην FC Sheriff Tiraspol την ερχόμενη Πέμπτη στο ΓΣΠ.