Στάθηκε πολύ καλά η ΟΜΟΝΟΙΑ στο San Sebastian και θα μπορούσε να έφευγε με κέρδος

Αν και στάθηκε πολύ καλά στο Reala Stadium-San Sebastian η ομάδα της Λευκωσίας, δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα και δέχθηκε δεύτερη διαδοχική ήττα. Το «τριφύλλι» όμως γενικά στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε στο τέλος να φύγει και με βαθμολογικό όφελος.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ τελικά ηττήθηκε με 2-1 από την Real Sociedad για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Ο Guevara στο 30′ λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τους ‘’Πράσινους’’ να ισοφαρίζουν  με τον Bruno στο 72′ λεπτό.  Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα αφού ο Sorloth στο 80’ λεπτό πέτυχε γκολ γράφοντας το 2-1, σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν έφτανε η ήττα για τους ‘’Πράσινους’’, οι Yuste και Cassama αποχώρισαν τραυματίες