Συνεχίζει ακάθεκτη η ΠΑΦΟΣ F.C., νίκησε και την Δόξα και παρέμεινε στην κορυφή

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ΠΑΦΟΣ F.C.

Οι Παφίτες επικράτησαν άνετα με 0-3 κόντρα στην Δόξα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και πανηγύρισαν άλλο έναν τρίπoντο.

Το Α’ ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για την κατοχή της μπάλας και να προσπαθούν να γίνουν απειλητικές, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο ουσιαστικοί και να ανοίγουν το σκορ στο 44’ λεπτό, με καταπληκτικό σουτ του Βαλακάρι.

Στην ανάπαυλα, η ομάδα της Πάφου μπήκε αποφασισμένη να φύγει με το τρίποντο και δεν άφησε κανένα περιθώριο, στους γηπεδούχους. Το 0-2  πέτυχε ο Αμπντουραχίμι στο 81’ λεπτό και ένα λεπτό αργότερα στο 82’ ο  Ζάιρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, μετά από μια καταπληκτική ατομική του ενέργεια.

Με αυτή τη νίκη, η Πάφος θα φτάσει τους 17 βαθμούς και θα παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η ομάδα της Κατωκοπιάς θα μείνει στην 9η θέση με 7 βαθμούς.