Τεράστιο διπλό του ΑΠΌΛΛΩΝΑ κόντρα στην ΑΕΚ

Τέλος αγώνα στην «ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ» όπου ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ πέτυχε ένα τεράστιο διπλό αφού νίκησε την γηπεδούχο ΑΕΚ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους.

Στο 6′ λεπτό ο Ledes δέχθηκε κόκκινη κάρτα σε σκληρό φάουλ στον Χαμπο. Πλέον Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ πήρε τον έλεγχο του αγώνα και έγινε  επιο απαιτητικός στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί  με 0-1 με γκολ του  Ιλιεφ στο  37’’ λεπτό.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ συνέχισε να ελέγχει τον τον αγώνα και δεν επέτρεψε στην εστία του Jovanovic να κινδυνεύσει.

Το 0-1 ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του Β ημιχρόνου η ΑΕΚ προσπάθησε να γίνει απειλητική όμως ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ έλεγχε πλήρως τον ρυθμό του αγώνα και δεν επέτρεπε στους επιθετικούς της ΑΕΚ να απειλήσουν την εστία του Jovanovic.

Ο αγώνας κύλησε στον ρυθμο που βόλευε τους “Γαλάζιους”  και το 0-1 ηταν  και το τελικό αποτέλεσμα.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι “Γαλάζιοι” της Λεμεσού μείωσαν την διαφορά από την 3η και 4η θέση στους -7β και -4β αντίστοιχα και θα επιδιώξουν να κερδίσουν ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο, ανατρέποντας τα εις βάρος τους βαθμολογικά δεδομένα.