Μπράβο Λεβέντες, για την Ελλάδα, για τον Balldock

Με τεράστια αποθέματα ψυχικής δύναμης οι λεβέντες της Εθνικής Ελλάδας με τις οδηγίες του στρατηγού Ivan Jovanovich, έσφιξαν τα δόντια και έπαιξαν για τον αδικοχαμένο συμπαίκτη τους George Baldock και άλωσαν το Wembley επικρατώντας της Αγγλίας με 1-2.

Η Ελλάδα που στάθηκε εξαιρετικά μέσα στον αγωνιστικό χώρο πέτυχε το 0-1 με τον Παυλίδη στο 49′ λεπτό.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Ελλάδα θα έφευγε με το 0-1, ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 για την Αγγλία στο 87′ λεπτό με τον Bellingham.

Οι Έλληνες Λεβέντες όμως δεν απογοητεύτηκαν με το 1-1 και επεδίωξαν ένα δεύτερο γκολ, κάτι που ήλθε στο 90’+4′ και πάλι με τον Παυλίδη και το 1-2 ήταν γεγονός, σκορ με το οποίο τελείωσε ο αγώνας.

Μετά το τέλος του αγώνα όλοι οι ποδοσφαιριστές ο Ivan Jovanovich και το τεχνικό  επιτελείο ήταν συγκεντρωμένοι, άλλοι έλεγαν και κρατώντας ψηλά τη φανέλα του Balldock πήγαν μπροστά από τις χιλιάδες Έλληνες κ χειροκροτήθηκαν από τους επίσης συγκινημένος οπαδούς.

Ήταν μια τεράστια νίκη αφιέρωμα στον αδικοχαμένο συμπαίκτη τους.