ΑΡΗΣ: “Μίλησε” ο Kokorin στο τέλος και πήρε τη νίκη κόντρα στην ΠΑΦΟΣ F.C.

• Μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Λεμεσού ο ΑΡΗΣ που νίκησε την ΠΑΦΟΣ F.C. με 2-1 και αύξησε τη διαφορά από τον ΑΠΟΕΛ στους +3β. αφού εξήλθε ισόπαλος 0-0 με την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Το Α ημίχρονο κύλησε με την ομάδα της Πάφου να κυκλοφορα την μπάλα καλύτερα χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα. Το σκορ του Α ημιχρόνου έκλεισε στο 0-0.

Με την έναρξη του Β ημιχρονου οι δύο ομάδες αύξησαν τις στροφές τους επιδιώκοντας το γκολ. Τελικά η ομάδα του ΑΡΗ κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 με γκολ του Gomis στο 61′ λεπτό.

Η ΠΑΦΟΣ F. C. αντέδρασε και πέτυχε το 1-1 με σκόρερ τον Jairo στο 70′ λεπτό.

Εκεί που έδειχνε ότι οι δύο ομάδες θα οδηγούνταν στην 4η φετινή ισοπαλία, ήρθε ο Kokorin στο 85′ λεπτό να πετύχει το 2-1.

Όσο και αν προσπάθησε η ομάδα της Πάφου να ξανά ισοφαρίσει δεν απείλησε και το 2-1 έμεινε ως τελικό αποτέλεσμα με τους οπαδούς του ΑΡΗ μαζί με τους ποδοσφαιριστές τους να πανηγυρίζουν έξαλλα.