Διακόπηκε ο αγώνας στο ‘’Αντώνης Παπαδόπουλος’’ από ρίψη αντικειμένων, μόλις η Καρμιώτισσα προηγήθηκε με 0-2

Άδοξο τέλος με διακοπή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και τον αγώνα ανάμεσα σε Ανόρθωση και Καρμιώτισσας Πολεμιδίων για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Λίγο μετά το 0-2 των φιλοξενουμένων, στο 74’ λεπτό, δημιουργήθηκε ένταση στις εξέδρες και οι οπαδοί των γηπεδούχων έριξαν κροτίδες και διάφορα αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή του αγώνα, με τον διαιτητή να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στη συνέχεια ο διαιτητής επανήλθε στον αγωνιστικό χώρο με πρόθεση να συνεχίσει τον αγώνα.

Στην επιστροφή τους όμως, οι οπαδοί συνέχισαν να ρίχνουν αντικείμενα, έτσι ο Κωνσταντίνος Φελλάς αποφάσισε την οριστική διακοπή του ματς και η ομάδα της Αμμοχώστου βρίσκεται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση.

Η ανακοίνωση της ΚΟΠ:

«Ο αγώνας της 16ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta μεταξύ της Ανόρθωσης και της Καρμιώττισσας διακόπησε στο 74ο λεπτό. Την στιγμή της διακοπής, η Καρμιώτισσα ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει ο Αθλητικός Δικαστής της ΚΟΠ».