Με γκολ στο 5ο λεπτό της 4-λεπτης καθυστέρησης του Λέδες η ΑΕΚ στέρησε μια μεγάλη νίκη του ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Κι ενω ολόκληρο το Γαλάζιο στρατόπεδο ήταν έτοιμο να πανηγυρίσει ένα τεράστιο διπλό στην Αρένα που θα έκανε την υπόθεση τίτλος ακόμα πιό κοντα, ήλθε ενα γκολ με το buzzer beater για το τελικό ΑΕΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ 3-3

Οι Γαλάζιοι προηγήθηκαν με τον Πίττα (16’), όμως οι Κιτρινοπράσινοι απάντησαν άμεσα με τον Γκιούρτσκο (19’), ενώ η ανατροπή ήρθε από τον Τρισκόφσκι (45’) με σκορ ημιχρόνου 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νταμπό (58’, 77’) με δύο δικές του κεφαλιές γκολ πρωτα ισοφάρισε και μετα έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα, με 2-3, όμως ο Λέδες στην τελευταία φάση κυριολεκτικά της αναμέτρησης (95’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.