Μόνος και ωραίος ο ΑΡΗΣ στην κορυφή της βαθμολογίας

Ο ΑΡΗΣ συνεχίζει το ‘’βιολί’’ του αφού νίκησε 3-0 τον Ακρίτα Χλώρακας στο ‘’Στελιος Κυριακίδης’’, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος και απολαμβάνει μόνος το ρετιρέ της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Λεμεσού αν και δεν εντυπωσίασε,  ήταν καλύτερη την περισσότερη ώρα του αγώνα. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες προϋποθέσεις, όμως δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν, ενώ υπέπεσαν και σε αρκετά αμυντικά λάθη.

Το σκορ άνοιξε ο Μπέγκστον μόλις στο 11’ λεπτό. Ο Μπέγκστον και πάλι πέτυχε το 0-2 στο 33’ λεπτό, με πολύ ωραίο σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο, το τελικό σκορ 0-3 διαμόρφωσε στο 78’ λεπτό, ο Γκομίς.

Με αυτήν τη νίκη ο ΑΡΗΣ με 12 βαθμούς βρίσκεται στο +1 από τον Απόλλωνα και την ΠΑΦΟΣ F.C., ενώ η ομάδα της Χλώρακας παρέμεινε στουW 4 βαθμούς και την 10η θέση.