Ο ΑΡΗΣ πέτυχε τεράστιο τρίποντο στο ΓΣΠ κόντρα στην ΟΜΟΝΟΙΑ και φουλΑΡΗ για τίτλο

Ο εκπληκτικός ΑΡΗΣ πέτυχε τρίποντο κορυφής στο ΓΣΠ, αφού νίκησε την ΟΜΟΝΟΙΑ με 0-3 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος.

Το 0-1 πέτυχε για την ομάδα της Λεμεσού ο Bengtsson στο 27’ λεπτό, που ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Το Β’ ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό και την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να ελέγχει τον αγώνα χωρίς να απειλείται. Ο Babicka στο 79’ λεπτό πέτυχε το 0-2 και ο Brown στο 82’ λεπτό πέτυχε το τελικό 0-3.

Με το τρίποντο αυτό ο ΑΡΗΣ ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 63β. αφήνοντας τον ΑΠΟΕΛ στη 2η θέση με 62β.

Η ομάδα του Aleksey Shpilevsky έχει μέχρι στιγμής ένα εκπληκτικό αήττητο σερί με 11 αγώνες, έχοντας 9 νίκες και μόλις 2 ισοπαλίες. Η τελευταία ήττα των «Πράσινων» της Λεμεσού ήταν στις 18 Ιανουαρίου όταν είχαν ηττηθεί στο ΓΣΠ από τον ΑΠΟΕΛ με 3-1.

Για την ερχόμενη, 5η αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος, μετά τη διακοπή του Πάσχα, ο ΑΡΗΣ θα υποδεχθεί στο «αλφαμέγα» στο ντέρμπι της κορυφής τον ΑΠΟΕΛ (23/04 – 19:00) και η ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίζεται στην «ΑΕΚ Αρένα» με την ΑΕΚ (21/04 – 19:00).