ΠΑΦΟΣ F.C.:Επέστρεψε στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο αφού «φόρτωσε» την ΑΕΚ με 4 γκολ

Εκανε πάρτι στο “Στέλιος Κυριακίδης” η ΠΑΦΟΣ F.C. και φιλοδώρησε την κάκιστη ΑΕΚ με τέσσερα γκολ επιτυγχάνοντας τεράστια νίκη με 4-0.

Η ομάδα του Míchel Salgado μπήκε ορεξάτα στον αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 10’ λεπτό με τον Abdurahimi. Ο ίδιος πέτυχε το 2-0 στο 20’ λεπτό κάνοντας το έργο της ομάδας που δεν είχε άλλο στόχο παρά το τρίποντο (το τελευταίο τρίποντο για την ομάδα της Πάφου ήταν στις 15 Φεβρουαρίου κόντρα στην Δόξα Κατωκοπιάς στην Περιστερώνα με 1-4).

Το 2-0 ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Στο Β’ ημίχρονο η ΠΑΦΟΣ F.C. συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και «φόρτωσε» την εστία του Piric με άλλα δύο γκολ. Το 3-0 πέτυχε ο Tankovic στο 90’ λεπτό και το τελικό 4-0 πέτυχε ο Kane στο 90’+2’ λεπτό.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ΠΑΦΟΣ F.C. επέστρεψε στην 4η θέση με 55β. μια θέση που έχασε προσωρινά ψες μετά την μεγάλη νίκη του ΑΠΟΛΛΩΝΑ επί του ΑΠΟΕΛ. Η απόσταση από την κορυφή που βρίσκεται πλέον ο ΑΡΗΣ με 63β. έχει μειωθεί στους 8 βαθμούς και βρίσκεται επίσης στους -3β. από την ΑΕΚ που βρίσκεται στην 3η θέση.