Πήρε σπουδαίο ‘’διπλό’’ ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ στο Παραλίμνι και θέλει να έχει συνέχεια στις νίκες

Τέλος αγώνα στο ”Τάσος Μάρκου” με νικητή τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με σκορ 0-1.

Οι ”Γαλάζιοι” κρατούν μόνο την ουσία που είναι η νίκη που την ήθελαν απαραιτήτως κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Η απόδοση της ομάδας δεν έφτασε σε ψηλά επίπεδα, παρά μόνο στα 25 πρώτα λέπτα του Β’ ημιχρόνου, διάστημα κατα το οποίο πετυχε το ”χρυσό” γκολ, με τον Ντιγκινί στο 49′ λεπτό, το οποίο ήταν το πρώτο του στη φετινή σεζόν.

Οι ”Βυσσινή” πάλεψαν τον αγώνα, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, δέχθηκαν ακόμη μια ήττα στη φετινή σεζόν και παρέμειναν στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Με αυτή την ήττα η Ένωση παρέμεινε στην 12η θέση με 11β. και την επόμενη (15η) αγωνιστική υποδέχεται την ΑΕΛ στο «Τάσος Μάρκου» την ερχόμενη Πέμπτη (15/12, 19:00).

Από την άλλη, ο Απόλλωνας με τη νίκη έμεινε στην 5η θέση με 22β. και επίσης την Πέμπτη (15/12, 19:00) φιλοξενεί τη Δόξα πιθανότατα στο Νέο Γήπεδο Λεμεσού.