Έκπληξη μεγατόνων στο Mundial. Η Αργεντινή του Μέσι έχασε από τη Σαουδική Αραβία

Σχεδόν με το καλημέρα του Mundial είχαμε την πρώτη μεγάλη έκπληξη.

Η Σαουδική Αραβία το μεγάλο αουτσάιντερ του ομίλου νίκησε την μεγάλη Αργεντινή του Λιονελ Μέσι με 1-2 και την έβαλε σε μπελάδες.

Η Αργεντινή προηγήθηκε με 1-0 στο 10’ λεπτό με πέναλτι του Μέσι σκορ με το οποίο έκλεισε το Α’ ημίχρονο.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου ήλθε η ισοφάριση σε 1-1 για τους Σαουδάραβες στο 49’ λεπτό με γκολ του Σαλεχ Αλ Σέχρι στο 48’ λεπτό. Δεν έφτανε αυτό για την Αργεντινή ήλθε η ολική ανατροπή σε 5’ λεπτά και συγκεκριμένα στο 53’ λεπτό ο Σάλεμ Αλ Νταουσάρι σημείωσε το 1-2.

Όσο και αν προσπάθησε η ομάδα του Μέσι να αντιδράσει τελικά δεν τα κατάφερε και πλέον μαύρα σύννεφα άρχισαν να εμφανίζονται για μία εκ των φαβορί για κατάκτηση του Mundial.