Αμαν ένας ΑΡΗΣ, ”σκόρπισε” τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ με 5-άρα

Ένας ΑΡΗΣ από άλλο…. πλανήτη,  επικράτησε με το τεράστιο 5-0 του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και έκανε το 2/2.

Οι ‘’Πράσινοι’’ ήταν ασυγκράτητοι στον αγωνιστικό χώρο και από νωρίς στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Bengtsson να συνδυάζεται με τον Mayambela και τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το 2-0 ήρθε στο 30ο λεπτό με τον Babicka να πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα με σουτ έξω από την περιοχή σκορ που έκλεισε και το ημίχρονο.

Η Λεμεσιανή ομαδα συνέχισε να είναι καταιγιστική και στο δεύτερο ημίχρονο, η οποία πέτυχε άλλα 3  τέρματα, το 3-0 στο 47ο λεπτό  με τον Brownνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από μια εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Babicka συνεργάστηκε άψογα με τον Djave  και έκανε το 4-0. Οι γηπεδούχοι έμεινα ψηλά στο γήπεδο και δεν άφηναν περιθώρια αντίδρασης στους «Τακτακαλίτες» και στο 89ο λεπτό, ο Kokorin πάσαρε εντυπωσιακά στον Spoljaric που με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.