Η Παφος F.C. με ένα γκολ από το πουθενά στο 90′ +3′ πάει στον τελικό (στιγμιότυπα)

Τέλος αγώνα στο “αλφαμεγα” με την Πάφος F.C. χωρίς να απειλήσει σχεδόν σε όλο τον αγώνα με ένα γκολ του Tankovic στο 90′ + 3′  από το πουθενά που μπαίνει μια φορά κάθε 50 χρόνια ισοφάρισε σε 1-1 το πέναλτι γκολ του Sagal στο 70′ λεπτό (γροθιά στο πρόσωπο του Margeus από τον Ivucic, μέσω VAR) και με συνολικό σκορ 3-2 προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Ο Απόλλωνας σίγουρα ήταν κυρίαρχος στον αγώνα και τουλάχιστον είχε δικαίωμα να διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση, όμως ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου έβαλε απόψε το χέρι του και η ομάδα της Λεμεσού αποκλείστηκε θα έλεγε κανείς άδικα.