Κόλλησαν στο «Χ» ΑΠΟΕΛ και ΠΑΦΟΣ F.C. που παραμένουν χωρίς νίκη στα play off

Το ντέρμπι του ΓΣΠ μεταξύ ΑΠΟΕΛ και ΠΑΦΟΣ F.C. έληξε ισόπαλο 0-0.

Χωρίς νίκη παρέμειναν και  μετά και τη 2η αγωνιστική των play-off οι δύο μονομάχοι.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» πραγματοποίησαν μια σχετικά υποφερτή εμφάνιση, αλλά δυσκολεύτηκαν πολύ κόντρα στην ομάδα της Πάφου.

Στο Α’ ημίχρονο η ομάδα της Λευκωσίας αν και είχε την κατοχή δυσκολεύτηκε να την μεταφράσει σε φάσεις για γκολ. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να κτυπήσουν στην αντεπίθεση αλλά ούτε και αυτοί δημιούργησαν κάποια κλασσική ευκαιρία για γκολ.

Στο Β’ ημίχρονο η είσοδος των Μακέντα και Μαρκίνιος, άλλαξε την εικόνα των γηπεδούχων προς το καλύτερο και επισκέφθηκε αρκετές φορές την περιοχή του Ίβουσιτς, χωρίς όμως να σκοράρει ή να έχει κάποια τεράστια ευκαιρία.

Από την άλλη η ΠΑΦΟΣ F.C. συνέχισε να είναι επιφυλακτική και να προσπαθεί να πιάσει στον ‘’ύπνο’’ τους γηπεδούχους με αντεπιθέσεις, όμως κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Κάτω από αυτές τις συνθήκες ο αγώνας έδειχνε από νωρίς ότι θα οδηγείτο σε μια άγονη ισοπαλία πράγμα που τελικά έγινε και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.