Νέα νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ που δείχνει να ανακάμπτει

Η OMONOIA νίκησε 2-0 τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, για την 11η αγωνιστικής του Πρωταθλήματος και επέστρεψε στις νίκες, πριν το μεγάλο αιώνιο ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ.

Καθ’ όλη την διάρκεια του Α’ ημιχρόνου, το « Τριφύλλι» είχε την κατοχή, πίεζε συνεχώς και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Από την άλλη ο «Τακτακαλάς» ήταν ανίκανος να αντιδράσει και αμυνόταν στο δικό του μισό του γηπέδου. Το σκορ άνοιξε στο 31΄ λεπτό ο Λοΐζου. Το 1-0 ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Ίδια ήταν η εικόνα και στο Β’ ημίχρονο με τους «Μαυροπράσινους» να μοιάζουν ανήμποροι στον αγωνιστικό χώρο και φυσιολογικά η επιθετικότητα των ‘’Πρασίνων’’ είχε συνέχει με αποτέλεσμα να σημειώσουν άλλα 3 γκολ.  Το 2-0 σημείωσε στο 63’ λεπτό  ο Hooper Gary. Το 3-0 πέτυχε στο 77’ λεπτό ο Matavz Tim και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75’ λεπτό ο Κακκουλής.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Λευκωσίας αναρριχήθηκε στην 6η θέση με 16 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς.