Ο ΑΡΗΣ Χ-τυπήθηκε από την ΠΑΕΕΚ, φέρνοντας ισοπαλία 1-1

Έχασε τεράστια ευκαιρία να πατήσει κορυφή ο Άρης Λεμεσού

Την ευκαιρία να ανέβει – έστω και προσωρινά – στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέταξε στα… σκουπίδια ο Άρης Λεμεσού, μένοντας τελικώς στο 1-1 με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ στο «Τσίρειο» και στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» είχε τον έλεγχο από την αρχή της αναμέτρησης, χάνοντας τρεις καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξει το σκορ. Κόντρα στη ροή του αγώνα, η ομάδα του Μάκη Σεργίδη άνοιξε το σκορ, με τέρμα του Καπαρτή στο 56′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σικόρσκι στο 77ο λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ.

Αποτέλεσμα με το οποίο ο Άρης παρέμεινε στην τρίτη θέση με 27 πόντους και στο -1 από ΑΕΚ Λάρνακας και Απόλλων Λεμεσού, με την ΠΑΕΕΚ να «ξεκολλάει» από την προτελευταία θέση με 12 βαθμούς.