Η Βραζιλία έκανε πάρτι στο γήπεδο, νίκησε την Ν. Κορέα με 4-0 και πάει ολοταχώς για τον στόχο

Η Σελεσάο θα επιβεβαιώσει με τον πιο εμφατικό τρόπο ότι είναι από τα φαβορί να σηκώσει το φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και τους Κορεάτες να μην έχουν καταλάβει τι συμβαίνει.

Μουντιάλ 2022: Τρομερά πράγματα από τη Βραζιλία που… τρομάζει κόσμο με το ποδόσφαιρο που παίζει απέναντι στην Νότια Κορέα και στο ημίχρονο έχοντας κρύψει τη… μπάλα προηγείται με 4-0.

Η Σελεσάο θα ανοίξει το σκορ με ωραίο πλασέ του Βινίσιους μόλις στο 7’, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Νεϊμάρ θα κάνει το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το… σόου θα συνεχιστεί με τον Ριτσάρλισον, μετά από μια εξαιρετική συνεργασία να κάνει, στο 29’, το 3-0, ενώ εφτά λεπτά μετά ο Πακετά θα διαμορφώσει το 4-0 μέσα σε αποθέωση.

Στα προημιτελικά, η Βραζιλία θα τεθεί αντιμέτωπη την ερχόμενη Παρασκευή (9/12, 17:00) με την Κροατία, η οποία προηγούμενως «λύγισε» την Ιαπωνία στα πέναλτι.