O «Τακτακαλάς» στάθηκε όρθιος στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και απέκλεισε την «Κυρία»

Ο ‘’Τακτακαλάς’’ κλείδωσε την ‘’Κυρία’’ στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και πανηγύρισε μια τεράστια πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ πήγε στο ‘’Παπαδόπουλος» με το υπέρ του 2-1 από τον πρώτο αγώνα  και ευτύχισε σχεδόν με την έναρξη του αγώνα να κάνει το έργο των γηπεδούχων ακόμα πιο δύσκολο αφού άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’ λεπτό, με τον Πεχλιβάνη.                                      Πλέον η ομάδα της Αμμοχώστου ήθελε 2 γκολ για να οδηγήσει τον αγώνα τουλάχιστον στην παράταση.

Ο «Τακτακαλάς» μετά το 0-1 διαχειρίστηκε άριστα τον αγώνα και το μόνο που κατάφερε η «Κυρία» ήταν να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 89’ λεπτό με τον Αντονίν. Ο χρόνος που απέμεινε όμως ήταν ελάχιστος και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, ένα αποτέλεσμα που φέρνει τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι στο κατάμεστο «Αντώνης Παπαδόπουλος» δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα δεδομένα και πραγματοποιώντας μια μέτρια εμφάνιση αποκλείστηκαν και έμειναν χωρίς στόχους για φέτος.

Θα έλεγε κάποιος ότι ο «Τακτακαλάς» πήρε εκδίκηση για τον τελικό του 2021, όπου ηττήθηκε από την «Κυρία».

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις δύο ομάδες, είναι η 26η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου η «Κυρία» φιλοξενείται την Τρίτη (07/03, 18:00) στο νέο γήπεδο Λεμεσού από τον ΑΡΗ και ο η ομάδα της Λευκωσίας υποδέχεται την ίδια μέρα (07/03, 19:00), στο «Μακάρειο» την ΠΑΦΟΣ F. C.