ΑΠΟΛΛΩΝ: Επιτέλους χαμόγελα στο στρατόπεδο των Πρωταθλητών, αφού επέστρεψαν στις νίκες

Επιστροφή στις νίκες, επιστροφή στα χαμόγελα για όλους στο στρατόπεδο των ‘’Γαλάζιων’’

Νέα εποχή στον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με  το ντεμπούτο με το δεξί στον πάγκο για τον Κωνσταντίνο Μακρίδη αφού νίκησε τον Ακρίτα Χλώρακας με 2-0, αν και έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές από το 37’ λεπτό λόγω αποβολής του Jose Recio.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Μακρίδη έδειξε σαφέστατα στοιχεία βελτίωσης αφού ήταν δημιουργική αλλά είχε και πάθος και συνεχές τρέξιμο στον αγωνιστικό χώρο.

Τα γκολ των Πρωταθλητών πέτυχαν:

Το 1-0 ο Jradi Bassel στο 28’ λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι (δόθηκε με υπόδειξη του VAR) και το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα ο Ιωάννης Πίττας στο 30’ λεπτό.

Τώρα με τη διακοπή, ο Κύπριος τεχνικός έχει τη δυνατότητα για μία μίνι προετοιμασία για να μεταφέρει το δικό του αγωνιστικό πλάνο στους ποδοσφαιριστές του, έτσι ώστε να είναι ακόμη πιο έτοιμοι για τη δύσκολη συνέχεια, με στόχο να συνεχίσει η αγωνιστική άνοδος με νίκες κάτι που όλοι περιμένουν στον ΑΠΟΛΛΩΝΑ.

Εκτός απροόπτου αυτό ήταν και το τελευταίο παιγνίδι του ΑΠΟΛΛΩΝΑ στο Τσίρειο.