Εξαιρετικός ο ΑΡΗΣ έχανε ευκαιρίες όμως η Rakow πέτυχε γκολ σε μια στατική φάση που έμεινε μέχρι το τέλος

Εξαιρετικά άτυχος ο ΑΡΗΣ έχασε από την Rakow με 0-1 και αποκλείστηκε από το Champions League και θα συνεχίσει στα play off του Europa League.

Οι πρωταθλητές κυριάρχησαν καθόλη τη διάρκεια του Α’ ημιχρόνου αφού είχαν 12 τελικές έναντι μηδέν των Πολωνών. Μάλιστα στο 45’+1′ ο Stepinski με βολέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Το Α’ ημίχρονο έληξε 0-0.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου η Rakow είχε την πρώτη της τελική στο 48′ λεπτό όμως ο Vana απέκρουσε το σουτ. Στο 50′ λεπτό η Rakow κέρδισε φάουλ σε μία ακίνδυνη φάση λίγο έξω από την περιοχή το εκτέλεσε ο Tudor και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1, κόντρα στη ροή του αγώνα.

Απ’ εκεί και πέρα ο ΑΡΗΣ συνέχισε να υπερέχει δημιουργώντας την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Ειδικά σε τρεις περιπτώσεις ο Kovasevic έπιασε τα άπιαστα και κράτησε το μηδέν.

Θα έλεγε κανείς ότι η Rakow έπεσε χωρίς αλεξίπτωτο από το αεροπλάνο και στάθηκε όρθια.