Κύπελλο: Η ΟΜΟΝΟΙΑ χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε το ζητούμενο κόντρα στην Καρμιώτισσα

Δυσκολεύτηκε αλλά προκρίθηκε!

Η ΟΜΟΝΟΙΑ νίκησε με ανατροπή 2-1 την Καρμιώτισσα Πολεμιδίων στο ΓΣΠ, σε knock out αγώνα για τη Β’ φάση του κυπέλλου, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά.

Αν και τα βρήκαν σκούρα οι «Πράσινοι» κατάφεραν να αντιδράσουν και να γυρίσουν τα εις βάρους δεδομένα πριν το ημίχρονο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε αυτό που ήθελα και συνεχίζουν με ηρεμία μετά τη βαριά ήττα στο ντέρμπι αιωνίων.

Η ομάδα των Πολεμιδιών ‘’έτριξε’’ τα δόντια στους περσινούς Κυπελλούχους, μάλιστα  προηγήθηκε και έδειξε ικανή για τη ζημιά, ωστόσο επηρεάστηκε από τα γρήγορα γκολ και την ανατροπή που πέτυχαν οι ‘’Πράσινοι’’ και έτσι έμεινε εκτός.

Ο Ντουμπιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, στο 18’ λεπτό, με τους γηπεδούχους να το γυρίζουν με τέρματα των Χούπερ 34′ λεπτό και του Φελίπε στο 40′ λεπτό.

ΟΜΟΝΟΙΑ και Καρμιώτισσα θα αναμετρηθούν ξανά στο ΓΣΠ, την ερχόμενη Δευτέρα (5/12, 19:00), αυτή τη φορά για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.